News

Kingsgrove Sports T-20 Cup Rd 3 & 4

Kingsgrove Sports T20 Cup Rd 2 Result UNSW 0/161 (J Byrnes 87no, N Selman 68no ) defeated Illawarra 5/158 (K White 80, J Fowles 22, D Maddinson 16, M Read more

McDonalds Country Colts Team Announced

Illawarra McDonalds Country Colts Team Tamworth Dec 18-21 Tane Nunn (Keira/Wests Sydney) Jye Phillips (Dapto) Harry Magennis (Dapto) Brody Murrell (Dapto) Read more

DCA Junior Reps Rd 5

DCA Junior Reps Rd 5 19/11/2017 U/12 Cawsey Shield Illawarra 8/158 (R Cattle 44, B Abela 34, Z Leadbitter 21) def Manly Warringah 7/126 (K Thompson 2/21) Read more

Community Coaching (Level 1) Course December 3

Community Coaching (Level 1) Course Nowra Anglican College December 3 2017, 9.00am-4.00pm To Register email Stephen Davies stephen.davies@cricketact.com.au Read more

Presidents Cup Team Announcement

The following Players have been selected for 2017/18 Presidents Cup Junior Rep Teams U/11 Presidents Cup Jake Brown, Archie O'Hara, Blake Cattle, Thomas Read more

National Cricket Coaching Plan Level 2 Certificate Course 2017

National Cricket Coaching Plan Level 2 Certificate Course 2017 Applications are now being taken for December Level 2 Coaching course at SCG Applications Read more

Sixers WBBL & BBL Comes to Gong

Sydney Sixers to play in Wollongong 12.00noon WBBL Sydney Sixers v Perth Scorchers 4.30pm BBL Sydney Sixers v Hobart Hurricanes North Dalton Park Tuesday Read more

Information

CI Competitions
Show:
Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
3rd Grade 7 18 Nov 17
Helensburgh
   drew  
Dapto
3rd Grade 7 18 Nov 17
Keira
   drew  
Corrimal
3rd Grade 7 18 Nov 17
Wests Illawarra
   drew  
Wollongong
3rd Grade 7 18 Nov 17
Port Kembla
   drew  
University
3rd Grade 7 18 Nov 17
Balgownie
   drew  
Northern Districts
4th Grade 7 18 Nov 17
Northern Districts Gold
   drew  
University Red
4th Grade 7 18 Nov 17
Keira Black
   drew  
University Blue
4th Grade 7 18 Nov 17
Corrimal Green
   drew  
Wollongong Black
4th Grade 7 18 Nov 17
Northern Districts Sky
   drew  
Wollongong White
4th Grade 7 18 Nov 17
University White
   drew  
Wests Illawarra
4th Grade 7 18 Nov 17
Balgownie
   drew  
Corrimal Red
4th Grade 7 18 Nov 17
Dapto Blue
   drew  
Keira Red
U14B Combined 7 18 Nov 17
Helensburgh Gold
   drew  
Wollongong
U14B Combined 7 18 Nov 17
Shellharbour
   drew  
Northern Districts Red
U14B Combined 7 18 Nov 17
Wests Illawarra Red
   drew  
Northern Districts Blue
select
RankNameRunsGradeRound
1 Mitch McCrae1601st Grade1
2 Kieran Gray1061st Grade5
3 Andrew Page931st Grade2
4 Shaun Thompson931st Grade2
5 Mitchell Hearn911st Grade3
6 Rob Fisher911st Grade5
7 Nathan J Loveday861st Grade1
8 Dan D'Souza851st Grade3
9 Lyndon James821st Grade5
10 Michael Arblaster821st Grade5

Supporting Partners

Affiliations

Affiliate News and Events

Twitter

Facebook